instagram
Közönségszórakoztató meccset játszottunk a Worm Angels ellen

Híreink

2024.10.14.

Szombat este, hazai pályán is bemutatkozott csapatunk az Andersen Ligában. Ellenfelünk a rutinosnak számító, több Erste Ligás múlttal rendelkező játékosokkal érkező Worm Angels együttese volt. A több mint háromszáz néző jó mérkőzést láthatott, tizenhárom góllal.

Egerszegi Titánok - Worm Angels 5:8 (0:2, 3:3, 2:3)

Andersen Liga - Alapszakasz - Zalaegerszegi Jégcsarnok
JV: Németh M., Szabó K., Vonb: Molnár J., Kovács P.

Egerszegi Titánok: Szalai Ákos-Órsi, Szalai D., Baranyai, Őri, Varga (első), De Paoli, Maslac, Tóth A., Marth, Barna (második), Kápolnás, Farkas, Tóth L., Hajdú, Somogyi (harmadik), Szalontai, Simon, Wappel. Edző: Simon Alfonz

Worm Angels: Bozsó Kristóf-Szakács, Pálfi, Hamvai, Borbás, Marosi (első), Piaszmann, Bogó, Bálint, Erdélyi, Jadlószki. Edző: Halász Ákos

Gólszerzők: Baranyi 2, Varga, Barna, Simon. Ill.: Szakács, Pálfi, Borbás 3, Marosi, Bogó, Erdélyi

Sok néző és remek hokihangulat fogadta a jégre érkező csapatokat a Zalaegerszegi Jégarénában, ahol történelmi mérkőzésnek lehettek szemtanúi a jelenlévők. A hangulatot fokozta a gyerekek körében nagyon népszerű Csuszka jelenléte, aki a Magyar Jégkorong Szövetség kabalafigurája.

A találkozó előtt fogadást rendeztünk, amelyre elfogadta meghívásunkat Balaicz Zoltán, városunk polgármestere, és Gecse Péter alpolgármester is. Természetesen klubunkhoz közelálló emberek, támogatók, munkatársak is velünk együtt ünnepelték felnőtt csapatunk hazai bemutatkozását az Andersen Ligában. Hunyadi Bianka, klubunk vezetője, honlapunknak elmondta, hogy a város továbbra is számíthat a segítségünkre az ovikori programban, valamint az Egerszegi Adventeken a szabadtéri jégpálya Dísz téri telepítésében és üzemeltetésében.

Az első harmadban javarészt a vendégek akarata érvényesült. Sok kapura lövés volt, és több dunaújvárosi helyzet is adódott. A 14. percben a Worm Angels csapata vezetést szerzett, amit a harmad végén sikerült megduplázniuk (0:2).

A második játékrész elején, az újabb vendéggól után megváltozott a játék képe. A fiúk rendületlenül támadtak, és a próbálkozások eredményeképpen a 29. percben gól született. Barna Dénes találata után kicsit kinyílt a védekezésünk, amit a vendégek a 33. percben góllal büntettek (1:4). Látványosan felgyorsultak az események, és három percen belül három gólt láthatott a közönség. Előbb Varga Tamás, aki korábban U18-ban már játszott Zalaegerszegen, most góllal hálálta meg a bizalmat, majd egy dunaújvárosi találat után a 36. percben Baranyi Balázs ütötte a harmadik egerszegi gólt (3:5).

A harmadik harmadra átfordult a mérleg, hiszen a hazaiak többet támadtak és több kapura lövésük is volt. A bátor játék hibákat is hozott, és egy perc alatt két gólt is ütöttek a rutinos vendégek (3:7). A folytatásban a fiúk becsülettel küzdöttek, és többször kapujuk elé szorították ellenfelüket. A 45. percben Simon Iván, majd az 52. percben Baranyi Balázs volt eredményes (5:7). Még volt idő, és a fiúk rendületlenül támadtak tovább, hogy újabb gólt szerezzenek, akár kiegyenlítsenek. Az utolsó percben kapusunkat is lehoztuk, de egy apró hibánkat kihasználták a vendégek, és újabb találattal zárták le a mérkőzést (5:8).

Simon Alfonz: "Az első harmadban dupla annyit lőttek kapura, mint mi. Folyamatosan rajtunk voltak, kicsit meg voltunk illetődve, hiszen ez csak a második meccsünk volt ebben a ligában. A második kétharmadban már gólokat is tudtunk szerezni, viszont ők többet lőttek. Az egyéni hibáinkat sajnos könyörtelenül kihasználták. Rutinos ellenfél volt, rutinos játékosokkal, hiába voltak kevesebben. Megyünk tovább. A következő mérkőzésen a tavalyi bajnok ellen fogunk játszani. Ezúton szeretném megköszönni szurkolóinknak, hogy ennyien kilátogattak a mérkőzésre és támogattak minket. "

Fotó: Horváth Szabolcs, Tóth János