instagram
Hosszabbításban kaptak ki az U16-osok, papírforma eredmény született Győrben

Híreink

2024.09.17.

Vasárnap az U16-os csapatunk hazai jégen mutatkozott be, míg az U21-es együttesünk Győrben játszotta első mérkőzését.

Az idei első hazai bajnokit az U16-os csapatunk játszotta, az ellenféle az Óbudai Hockey Academy A csapata volt.

Egerszegi Titánok- OHA A 4:5 (1:2, 0:1, 3:1, 0:1) hosszabbítás után

Zalaegerszeg, U-16 B – Alapszakasz, Jv: Molnár J., Vb: Vörös M.

Egerszegi Titánok: Hornyák Huba- Márton, Tóth Ma.,     Tóth Ád., Hubay, Hugyek (első), Belléncs, Nagy, Józsa-Szabó, Markos, Korpics (második), Békési, Doszpoth, Koós, Kulcsár-Vándor, Koltai, Farkas. edző: Michael Maslac

Gólszerzők: Márton, Markos (3)

Jól kezdtük a mérkőzést, hiszen Markos háromperc elteltével megszerezte a vezetést csapatunknak (1:0). Az 5. percben jött a vendégek válasza, majd a 12. percben már a vezetést is megszerezték (1:2). Fölényben játszottunk, de a helyzeteinket nem tudtuk gólra váltani. Ellenfelünk viszont jól sáfárkodott a lehetőségeivel és a második harmadban újabb gólt ütöttek (1:3). Mentek előre a fiúk, de a gól nem akart összejönni. Egészen a harmadik harmad 23. percéig kellett várni az áttörésre, amikor Hugyek a kapu mögül készítette le a korongot az érkező Markos pedig szépített (2:3). Nem figyeltünk eléggé a védekezésre és két perc múlva szinte a semmiből szereztek újabb gólt a vendégek (2:4). Öt perc volt hátra, de nem adták fel a fiúk és fél percen belül Márton szerzett gólt, majd az 58. percben Markos egyenlített (4:4). A játékrész végén akár a győzelmet is megszerezhettük volna, de a ziccer kimaradt, így jöhetett a hosszabbítás. A ráadásban mindkét kapus nagyokat védett, hiszen 3 a 3 ellen sok helyzet adódhat a kapuk előtt. Az utolsó percbe fordulva egy megpattanó lövésből megszerezte a győzelmet az OHA (4:5).

Michael Maslac értékelése:
-Az idei szezont egy hosszabbításos vereséggel kezdtük.  Van hiányérzetem, mert ha az első és második harmadban a srácok olyan elszántsággal játszanak, mint a harmadikban, akkor ez a mérkőzés rendes játékidőben meglehetett volna. Dolgozunk a heten tovább és készülünk az UTE elleni idegenbeli mérkőzésre.

Az U21-es csapatunk az erős kerettel rendelkező Győr együtteséhez utazott. Keretükben sok olyan játékos volt, aki tavaly az Andersen Ligában döntőt nyert a csapatával.

UNI Győr ETO HC - Egerszegi Titánok 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

U-21 A - Alapszakasz Győri Jégcsarnok, Jv: Ozsváth Do.,  Vb: Ozsváth E., Baki D.

Egerszegi Titánok: Csóbor Károly – Farkas, Gaál, Varga, Wappel, Pete (első), Kápolnás, Zsigray, Lenk, Hajdu,  Farkas (második), Havadi-Nagy, Horváth, Buzogány, Domján. edző: Simon Alfonz

Gólszerző: Varga

Az első harmadban gyorsan vezetést szerzett a házigazda, majd a 11. percben megduplázták előnyüket. A második harmadban újabb két góllal erősítették meg előnyüket a győriek. A harmadik játékrészben megtört a jég és Varga szépített. A végére maradt még egy hazai gól, ami egyben a végeredményt is jelentette (5-1).

Simon Alfonz értékelése:
-Tudtuk előre, hogy egy nagyon erős Győr vár ránk. Csapatunkban csak egy játékos mondhatta el magáról eddig, hogy játszott U21-es mérkőzést, a többiek mind debütálók voltak ebben a korosztályban. A fiatal keretünk a meccs második felére jobban fel tudta venni a tempót és végig küzdöttek. Mondtam a fiúknak, hogy ez egy olyan vereség, ami miatt nem szégyenkezhetünk, tanulunk belőle és megyünk tovább. Varga Tamás révén megszereztük az első U21-es gólunkat is, neki egy tálca süteménybe kerül majd ez a csapat felé ! Gratulálok az egész csapatnak a mai hozzáálláshoz és a kemény melóhoz! Jó meccset játszottunk, jól küzdöttünk, ha kicsit szerencsésebbek vagyunk, akkor szorosabb is lehetett volna az eredmény.