2015.10.26.

U-14 Bajnokság - U14  - középszakasz B

Zalai Titánok - MTK 5:4 (1:0, 1:2, 3:2)

Zalaegerszeg, Játékvezető:  Molnár József  Baki Dávid

Az U14 csapatunknak az alapszakasz során egy feladata volt, megőrizni a B csoportos tagságot. A fiúk remekül vizsgáztak és a középszakaszt az említett csoportban folytathatták. Az első mérkőzést az MTK ellen vívták a Titánok, szombaton a Városi Jégcsarnokban.
Somorácz György tanítványai nehezen lendültek játékba. Az első harmad végéhez közeledve a 17. percben szerezték első góljukat és ezzel a harmadot is megnyerték (1-0).

A második játékrész elején agresszíven kezdett a fővárosi csapat és egy perc elteltével kiegyenlítettek (1-1). Három perc múlva újra megszereztük a vezetést egy remek korongkihozatalt követően (2-1). Lüktetett a mérkőzés, mivel egy kiállítást követően a buliból megszerzett korongból egyszerre gólt lőttek a vendégek és kiegyenlítettek (2-2). A harmadban több gól nem esett.

A harmadik harmadot ismét remekül kezdtük és egy lecsorgó pakkot váltottak a fiúk gólra (3-2). Fölényben játszottunk, de a helyzeteket rendre kihagytuk. És jött az ilyenkor szokásos hiba és egy kontratámadásból kiegyenlített az MTK (3-3). A vendégek vérszemet kaptak és két perc múlva a vezetést is megszerezték (3-4). Hat perccel a vége előtt egy bal oldali lövés pattant be a vendégek kapusáról és ez a találat az egyenlítést jelentette a Titánoknak (4-4). A mérkőzés hajrája izgalmasra sikeredett. Mindkét csapat szerette volna megszerezni a győzelmet, ami a csapatunknak sikerült. 37 másodperccel a lefújás előtt  a vendégkapu előtt volt buli. A lecsorgó pakkot egyből kapura küldtük és a játékszer a hálóban kötött ki. Ezzel a találattal megnyertük a mérkőzést.

Változatos mérkőzést vívott egymással a két csapat. Ha pontosabbak lettünk volna, akkor nem lett volna ilyen szoros a végjáték.