instagram
Bíztató játékkal kezdtünk az Andersen Ligában

Híreink

2024.10.07.

Az Andersen Liga küzdelmeit a fővárosban, az Óbudai Hockey Akadémia ellen kezdtük meg. A ligában újonc csapatunk bátran játszott, és több jó periódusa is volt a mérkőzésen.

OHA - Egerszegi Titánok 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Andersen Liga – Alapszakasz, Óbudai Jégcsarnok

Budapest, Jv: Balog G., Varjú Á., Vb: Pálkövi B., Kleinhappel M.

Egerszegi Titánok: Szalai Ákos - Őrsi, Nagy, Baranyi, Őri, Varga (első sor), De Paoli, Maslac, Kiss, Marth, Barna (második sor), Szalontai, Szalai, Tóth, Hajdú, Somogyi. Edző: Simon Alfonz

Gólszerzők: Baranyi, Őri

Sok olyan játékos lépett jégre az első összecsapáson, akik először húzhatták magukra az Egerszegi Titánok mezét. A fiúk egyből felvették a ritmust, és keményen beleálltak a mérkőzésbe. Az első harmadban két elkerülhető gólt kaptunk, de a csapat nem esett szét. A második harmad első percében Baranyi Balázs góljával csapatunk megszerezte történetének első Andersen Ligás találatát (2:1). A gól új lendületet adott a fiúknak, bátran játszottak, de sajnos a játékrész utolsó percében újabb gólt szereztek a hazaiak. A folytatásban a fiúk tovább támadtak, de a rutinosabb ellenfelünk a záró harmad elején újabb két gólt szerzett, ami eldöntötte a mérkőzést. Az 51. percben Őri Arvid még szépített, így alakult ki az 5:2-es végeredmény.

Simon Alfonz értékelése:

"Sok debütálónk volt a meccsen. Azt kértem mindenkitől, hogy aki a jégen van, tegyen meg mindent, ami tőle telik, dolgozzunk csapatként, és törekedjünk az egyszerű hokira. Úgy gondolom, erre nem lehet panasz, jól vettük fel a hazaiakkal a tempót. Az első harmadban két peches gólt kaptunk, utána sajnos végig futottunk az eredmény után, de voltak igazán biztató periódusaink is. Összességében emelt fővel távozunk Óbudáról. Dolgozunk tovább, még az út elején járunk. Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez, és gratulálok az egész csapatnak a munkához és hozzáálláshoz! Szalai Ákosnak a kapuban nagyon sokat köszönhetünk, illetve gratulálok Baranyi Balázsnak, aki csapatunk történetének első Andersen Ligás gólját szerezte."

A folytatás október 12-én 19 órától, a Worm Angels ellen, immár hazai jégen!