instagram
Az utolsó tíz perc hiányzott…

Híreink

2015.10.06.

Az U16-os csapatunk a kvalifikáció negyedik körében  hazai pályán fogadta a Csíkszereda csapatát.

Remek iramban kezdtek a fiúk és az első perc végén , egy remek kiugrást követően megszerezték a vezetést (1-0). A vendégek beleerősítettek és egy emberelőnyt kihasználva az 5. percben egyenlítettek. Továbbra is lüktette a mérkőzés és felváltva forogtak veszélyben a kapuk. A 15. percben egy távoli lövés talált utat a kapunkba, mellyel megszerezték a vendégek a vezetést (1-2). A  hajrában egy védelmi hibát követően egy védőről lepattanó pakkot értékesítettek a vendégek és már két góllal vezettek( 1-3). A Titánok nem adták fel és egy remek egyéni akciót követően 20 másodpercen belül szépítettek( 2-3).

A másodi harmadban kiegyenlített játék folyt a jégen. Egyik csapat sem tudta érvényesíteni akaratát és a góllövéssel is hadilábon álltak.

A harmadik harmadból két perc telt el és sikerült egyenlítenünk( 3-3). A harmad derekig remekül tartottuk magunkat, helyenként ötletes játékkal előrukkolva. Az utolsó tíz percben két emberelőnyös helyzetet is kihasználta Csíkszereda és ez megpecsételte a sorsunkat. A vendégek egy jó szériát elkapva hat perc alatt eldöntötték a találkozót (3-7).

Csata Csaba vezetőedző elégedett volt a fiúk teljesítményével, hiszen egy erősebb ellenfél ellen 50 percig  kiválóan tartották magukat. Ha a hibákat orvosolni tudjuk, megfelelő koncentrációval akkor még szép eredményeket érhetnek el a fiúk. A folytatásban október 11-én vasárnap 16.15-től     Pesterzsébeti HC ellen játszanak a Titánok. A vendéglátók egy jó képességű, de agresszív ütközős hokit képviselnek, ezért a fiúknak fel kell kötni rendesen a korcsolyájukat.